Сончево време и слаб ветер од северен правец

Објавено на 28 октомври, 2022 во 09:18

Сончево со мала локална облачност и со слаб ветер од северен правец.

Продолжува периодот на стабилно и претежно сончево време. Утринската температура за време на викендов наместа ќе се спушта под нулата.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.