Сончево време но со постепен пад на температурата

Објавено на 26 октомври, 2022 во 09:16

Времето денеска претежно сончево и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Веќе утре не очекува сончево со мала, а на југоистокот со умерена облачност. Наутро ќе има услови за слаба магла по одделни котлини. Ќе дува слаб ветер од северен правец.

Продолжува периодот на стабилно време, но со постепен пад на температурата која до сабота ќе се намали за околу 5 степени.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.