Сончево време со мала до умерена облачност

Објавено на 3 октомври, 2022 во 09:23

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност. Околу пладне и попладне ќе има локално зголемување на облачноста проследено со краткотраен дожд. Ќе дува умерен, а долж Повардарието засилен ветер од северен правец.

Од утре следува период на стабилно време со ниски утрински температури, а дневните од четврток ќе бидат во пораст.

Утре ќе дува засилен, а потоа умерен северен ветер.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.