Во прекин сообраќајот на магистралниот пат Кичево – Гостивар

Објавено на 8 август, 2022 во 10:02

АМСМ соопшти дека од 7:30 часот е во прекин сообраќајот на магистралниот пат Кичево – Гостивар поради случена сообраќајка.

Причина за прекинот е сообраќајна незгода што се случила кај селото Тајмиште.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.