Временска прогноза

Објавено на 22 февруари, 2016 во 06:41

Времето денеска ќе биде сончево и тивко. Попладне во крајниот западен регион се очекува мала облачност.

Утринските температури во котлините ќе се движат од 1 до 4 степени, а на повисоките места околу -1.

Максималните температури ќе се движат од 16 до 18 степени.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.