Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

milosevski fin

20.10.2020

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на Фејсбук изјави дека по иницијатива на ВМРО-ДПМНЕ наскоро во Собранието ќе се расправа за пропаѓањето на Еуростандард Банка.

„Дали пропаѓањето на “Еуростандард Банка” е македонскиот втор “ТАТ” – кои фирми имале корист од милионски кредити, дали овие фирми биле блиски до фамилијата на власт и колку високи функционери, членови на владата, знаеле предвреме за стечајот на банката?
Наскоро, по иницијатива на ВМРО-ДПМНЕ, Собранието ќе расправа на оваа тема и ќе се откријат многу сериозни манипулации.“, напиша Милошоски.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново