(ФОТО) Ако видите живо суштество меѓу овие ленти, вие сте натпросечно интелигентни

Објавено на 29 јуни, 2021 во 11:25

Можеме да користиме оптички илузии за да тестираме голем број вештини, концентрација и интелигенција, а ова криење крие открива дали припаѓате на натпросечни интелигентни луѓе.

Сè што треба да направите е да погледнете добро во скривницата и да се обидете да забележите едно живо суштество помеѓу редовите.

Дали забележувате кој се крие?

Зад линиите се крие панда.

Според истражувањето објавено во списанието „Тековна биологија“, луѓето со повисок коефициент на интелигенција полесно и побрзо се фокусираат на навидум ирелевантни детали и информации што другите ќе ги игнорираа

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.