„Дајте музика“ со висок пласман на „Junior Eurovision“!

Објавено на 20 декември, 2021 во 10:17

Ако го пропуштивте настапот на „Дајте музика“ со Green Forces на „Junior Eurovision“ можете да го видите подолу.

Но, тие го освоија високото 9. место и уште еднаш покажаа дека Македонија е музикална нација.

Честитки за Роберт Билбилов и „Дајте музика“ за претставувањето на нашата земја на оваа традиционална манифестација.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.