Рекорден број на починати од коронавирус за еден ден во Украина

Објавено на 20 октомври, 2020 во 09:22

kiev fin

20.10.2020

Во последните 24 часа во Украина е забележан рекордна смртност кај пациенти со коронавирус – 113 смртни случаи.

Советот за национална безбедност соопшти дека досега се потврдени вкупно 309.107 случаи на Ковида-19, 5.786 починати и 129.533 излекувани пациенти.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.