Канје ги спореди Ким и кралицата Елизабета, а потоа им испрати порака на Британците

Објавено на 27 септември, 2022 во 11:01

Додека цела Велика Британија тагува за смртта на кралицата Елизабета Втора, Канје Вест им стави до знаење дека сочувствува со нив на посебен начин.

Тој на своето Инстаграм стори му се обрати на цел Лондон и истакна дека знае како се чувствуваат луѓето таму.

Интересно е како тој истовремено ја споредил кралицата Елизабета со Ким Кардашијан од која се разведе и во тој момент се чувствувал како да ја изгубил „својата кралица“.

„Лондон, знам како се чувствуваш, и јас ја изгубив мојата кралица“, напиша раперот.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.