Погледнете како уличен музичар од Кина го испеа познатиот хит на Тоше Проески (Видео)

Објавено на 29 ноември, 2021 во 13:35

На социјалната мрежа се појави видео на кое се гледа како уличен музичар од Кина пее хит од македонската музичка ѕвезда Тоше Проески.

„Još uvijek sanjam da smo zajedno“  е песната на Проески која беше испеана од овој музичар.

Погледнете:

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.