Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 Кокс fin

Маж од Кентаки се осигурал, дека по неговата смрт, неговата сопруга ќе добива цвеќе за Валентајн, што трае веќе осум години, пренесува CNN.

Сопругата на Рич Кокс, веќе осум години добива букет цвеќе за својот роденден и за Валентајн, кој е еден ден подоцна.

Кога Трејси за прв пат добила цвеќе, една година откако Рич починал, била шокирана.

„Беше многу емоционално. Бев тажна, но и среќна во исто време бидејќи знам дека секогаш ќе биде тука за мене“, рекла за CNN.

Цвеќето, од 2013, продолжува да пристика секога година, со порака која се менува.

Парот бил заедно 26 години, а сопругот во 53 година ја изгубил битката со карциномот.

 

 

SEMM baner MK

lifer gif 300x250 Duma

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново