Дневен хороскоп за 10. мај

Објавено на 10 мај, 2022 во 09:40

ОВЕН

Контактите со странци може да бидат малку застрашувачки, но пожелно е да се биде љубезен. Стариот пријател ќе ги пофали вашите достигнувања и ќе ги охрабри. Ако работите со финансиски прашања, користете само потврдени методи.

БИК

Ќе треба да го организирате вашето време за да може да се справувате со финансиски и социјални задачи во исто време. Не ги чувувајте вашите комплименти за колегите кои добро работат, вашата оценка ќе ги мотивира. Не е пожелно да се оди на долг пат.

БЛИЗНАЦИ

Вие не може да бидете во било каква итна ситуација. Чувајте се смирени, па дури и некако да влијаат директно на вас. Бидете внимателни кога ќе се регистрирате и не дозволувајте да манипулираат со вас. Љубовните емоции ќе бидат ветувачки.

РАК

Некој во вашето семејство ќе биде разочаран од вашето однесување. Не носете избрзани заклучоци додека не ги разјасните причините целосно. Човек што ве измамил допрва треба да побара соработка. Добро размислете како треба да одговорите.

ЛАВ

Не е поволен ден за промени на полето на работата. Бидете потрпеливи и не избувнувајте пред колегите. Можно е да имате конфликти со саканата личност кои сепак ќе ги решите до крајот на денот. Ве мачи реума.

ДЕВИЦА

Можно е да остварите голем напредок, но треба да заборавите на конфликтите со колегите. Ве очекува средба со личност која во првите минути ќе ви се допадне и ќе ве направи љубопитни. Избегнувајте ги цигарите.

ВАГА

Ве очекуваат мали несогласувања со колегите. Делувате студено кон саканата личност. Можно е несвесно да ја казнувате поради некои грешки во минатото. Обидете се да го промените барем говорот, не бидете престроги. Здравјето е одлично.

СКОРПИЈА

Ако се потпрете на соработниците повеќе отколку што треба, можно е да се разочарате. Обрнете внимание на новите познаници. Некој од нив може да биде добар избор за љубовна врска. Финансиите ќе ви се подобрат. Проблеми со бубрезите.

СТРЕЛЕЦ

Имате сѐ она што ви е потребно за да започнете нов бизнис. Ситуацијата на емотивно поле не ви одговара и може да се каже дека сте прилично разочарани. Пробајте да се освежите со прошетки во природа. Добро се чувствувате и немате проблеми со здравјето.

ЈАРЕЦ

Променливата состојба на финансиско поле ви внесува чувство на несигурност. Ќе направите сѐ што е во ваша моќ да ја стабилизирате. Може да и верувате на саканата личност. Таа ви е максимално посветена и ве сака. Проблеми со вртоглавица.

ВОДОЛИЈА

Можеби ќе посакате да го напуштите моменталното работно место. Имате потреба да направите поголеми промени. Имате впечаток дека со саканата личност не е сѐ она како што било порано и размислувате за прекинување на врската. Респираторни инфекции.

РИБИ

Можеби немате веќе нови идеи и тешко ви е да имате позитивни мисли кога станува збор за работата. Таму се ви изгледа така црно, што едноставно сакате да побегнете. Но, не избрзувајте. Мора да поработите на комуникацијата со личноста која ви се допаѓа. Водете сметка за очите.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.