Дневен хороскоп за 7. февруари

Објавено на 7 февруари, 2022 во 09:41

Oвен

Колку и да сте зафатени на работа, вашиот партнер е уште позафатен. Се очекуваат големи промени бидејќи еден од вас ја менува кариерата. Споделете некое уживање, за двајцата нешто неочекувано. Која е поентата да се работи толку многу без никаква радост?

Бик

Можно е да се скарате со член на семејството. Иако останувањето надвор од конфликтот е веројатно правилниот потег, не се срамете да зборувате ако тоа е директен напад на вашиот идентитет. Толку многу се променивте и време е тоа да ве препознаат.

Близнаци

Иако многумина сметаат дека сте променливи, интегритетот на вашите долгорочни цели е многу важен за вас. Имате понуда која го повредува вашиот паричник да ја одбие, но вашата репутација ќе остане недопрена.

Рак

Веројатно го артикулирате она што многу луѓе веќе го мислат, но немаат храброст да го кажат. Политиката во вашата канцеларија е всушност смешна, но вие наоѓате некои сојузници во вашата кауза. Кога зборувате, ги наоѓате своите луѓе.

Лав

Она што најмногу ви фали од вашата фитнес рутина пред пандемијата е да го покажете вашиот прекрасен изглед. Со влегување на Месечината во Лав ќе добиете его засилување што ја поттикнува вашата продуктивност цела недела.

Девица

Си простувате за таа непријатна работа што ја кажавте или на или за вашата симпатија пред неколку недели. Наместо да се обидувате да контролирате неконтролирана ситуација, искористете ја својата енергија на креативни и уметнички опсесии кои се подготвени да цветаат.

Вага

Ако се мачевте да ги најдете средствата за преуредување на домот што очајно ви е потребно, готовината доаѓа на неочекуван начин. Без разлика дали се работи за дарежлива рака или за парична помош од мајка, конечно можете да го купите каучот што отсекогаш сте го посакувале.

Скорпија

Некој ви се допаѓа. Летаат искри додека пишувате пораки со посебна личност. Можеби копнеете да ве гонат, да ви се додворуваат, но навистина, вие сте вистинските заводници. Престанете да се грижите дека барате премногу.

Стрелец

Се обидувавте да го извлечете максимумот од секоја можност. Но, исто толку брзо, вие се изморувате. Што ако сте работеле попаметно наместо понапорно? Ќе добивате генијална идеа за тоа како да ја реорганизирате вашата дневна рутина за да си дадете одмор.

Јарец

Обично сте толку дипломати, но ќе ја ослободите вашата незрела страна. Она што го оставивте неискажано сега блика на површина. Во овој момент си велите, што може да изгубите со тоа што ќе го кажете своето мислење?

Водолија

Сите околу вас забрзуваат, но вашата продуктивност се подобрува кога успорувате. Потсетете се на сè што е надвор од ваша контрола. Вдишете длабоко и испуштате нешто што не ви оди од рака. Оставете и нека тече.

Риби

Врските и заедницата беа многу важни за вас овој месец. Веќе не само што споделувате задачи или се жалите на вашиот шеф, туку се отворате за вистинските борби на вашите животи. Како можете да внесете повеќе од вашата проширена мрежа во построга поврзана заедница?

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.