И хороскопските знаци имаат талент

Објавено на 20 ноември, 2012 во 12:08

За секој успех е неопходна работа, но некои квалитети ги стекнуваме со раѓањето во одреден хороскопски знак. Дознајте кои таленти ги поседувате од астрологијата.

 

Овен – спонтаност, одлучност, љубопитност, борбеност, решителност, спорт

 

Бик – снаоѓање со пари, здрав разум, трпение, мислител

 

Близнаци – елоквентност, адаптилоност, мултитаскинг

 

Рак – социјална посветеност, сочуство, готвење

 

Лав – креативност, уметнички вештини, харизма

 

Девица – перфекционист, организатор

 

Вага -дипломатија, хармонија, естетика

 

Шкорпија – упорност, фокусиран спрема било каква цел, адаптилност.

 

Стрелец – оптимизам, друштвеност, толерантност, чуство за правда

 

Јарец – реализам, стабилност, одлични советници

 

Водолија – релаксираност, креативност, снаодливост, елоквентност

 

Риби – Креативност, снаодливост, чуствителност, одлични пријатели

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.