Корисно: Наскоро ќе можете да закажувате објави на Инстаграм

Објавено на 27 октомври, 2022 во 11:26

Креаторите на содржини повеќе нема да треба да се потпираат на надворешни алатки за да ги закажат своите објави на Инстаграм. Инстаграм, наводно, тестира начин да овозможи закажување на објави и „reels“ за содржина во апликацијата на самиот Инстаграм.

Корисникот на Твитер „WFBrother“ исто така објави скриншот кој ја прикажува споменатата функција. Кога креирате нова објава или reel, корисникот може да оди во „напредни поставки“, каде што може да ја вклучи опцијата „Закажи ја оваа објава“.

Корисникот на Твитер „WFBrother“ исто така објави скриншот кој ја прикажува споменатата функција. Кога креирате нова објава или reel, корисникот може да оди во Напредни поставки, каде што може да ја вклучи опцијата „Закажи ја оваа објава“.

Таму можете да ги поставите времето и датумот кога сакате да се појави објавата. Доколку е потребно, можно е да се промени датумот на закажување за истата содржина.

Мета, која е сопственик на Инстаграм, не објави кога функцијата ќе стане достапна за стандардните

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.