Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

kavadarci fin

13.05.2020

Тепањето се случило, вчера приквечер, во Кавадарци, домот на поранешната сопруга.

Околу 18.45 часот избила расправија по која Г.П.(38) од Кавадарци бил физички нападнат од неговата поранешна сопруга Х.П.(32).

Поранешниот сопруг, нокеска, ја пријавил тепачката и нападот во полициската станица во Кавадарци. Полицијата работи на расветлување на случајот по што ќе следува поднесување на соодветна пријава./А.Д

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

 

Duma Banner

ezgif.com video to gif1

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Почитувани,

Општина Велес ја известува јавноста дека Градскиот пазар во Велес наместо во вообичаените пазарни денови, отворен е за работа секој ден, од понеделник до недела, од 07:00 до 14:00 часот.

Претходно донесените мерки за Градскиот пазар сè уште се на сила.

Малиот пазар во Нова населба останува затворен за работа, затоа што сè уште не се создадени услови за негово повторно отворање.

Општина Велес упатува апел до сите жители на општината за почитување и придржување кон мерките за превенција и заштита од ширење на Ковид-19 (коронавирус).

Јавното здравје е заедничка одговорност.

Со почит,

Општина Велес

 
   
   
   
   

Најново