Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

policiskastanicaKavadarci fin

23.09.2020

Дваесет и шест годишниот Р.Т од Кавадарци вчера пријавил во Полициската станица Кавадарци дека во неделата на 20 септември бил физички нападнат од шест години помлад сограѓанин.

Насилникот И.А.(20) го нападнал Р.Т еден час по полноќ на улицата „Благој Крстиќ“ во Кавадарци.

- По целосно документирање на случајот ке биде поднесена соодветна пријава, рече портпаролот на СВР Велес Верољуб Додевски.

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново