Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

VelesaninaulicakajPosta fin

8.07.2020

Во изминатите 24 часа полициските екипи на СВР Велес, во чиј состав се полициските станици во Велес, Кавадарци и Неготино за непочитување на Уредбата за носење на лична заштита казниле вкупно 39 граѓани.

Најголем број од нив се велешани или вкупно 20 во Велес.

Двојно помал е бројот на граѓани што не носеле маска додека биле на улица во Кавадарци и изнесува 10 додека во Неготино казнети се десет граѓани./С.А

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново