Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

BorcePinev fin

30.07.2020

По пет дена лекување на КАРИЛ во Скопје денеска почина државниот правобранител за подрачје Велес,  Борче Пинев.

Несреќата во која Пинев се здоби со витално загрозувачки повреди по неговиот живот се случила на улица Крсте Мисирков во Велес. Таму Пинев паднал од височина .

Четириесет и шест годишниот велешанец на функцијата државен правобранител беше именуван пред осум години.

Пинев беше сопруг и татко на две ќерки./У.Ј

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново