Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Velesodvozduh fin

25.02.2021

Во текот на вчерашниот ден во Полициската станица Велес, С.А.(46) од Велес, пријавил дека на плоштад „Којник“ неговиот малолетен син бил каснат од куче скитник.

-Истиот ден од 08.00 до 16.00 часот на подрачјето на Велес била спроведена акциска контрола на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од пропишаната. Притоа, биле регистрирани 15 прекршоци кои ќе бидат санкционирани со соодветни пријави, соопшти Верољуб Додевки, потпарол на СВР Велес.

За непочитување на Уредбата за носење на лична заштита евидентирани се 34 лица, и тоа, 18 во Велес, 11 во Кавадарци и пет во Неготино. Против овие лица ќе следуваат соодветни мерки.

Стефани Манева

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

web baner kozuvcanka 300x250 Duma

 
   
   
   
   

Најново