Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

svr veles

07.04.2021

Сектор за внатрешни работи Велес информира дека во текот на последното деноноќие за непочитување на Уредбата за носење на лична заштита евидентирани се вкупно 37 лица. Од нив 24 се во Велес, пет во Кавадарци и осум во Неготино.

Против овие лица ќе следуваат соодветни мерки.

За непочитување на забраната за движење за време на полициски час, кој започнува во 20:00 часот и трае до 05:00, во Велес се регистрирани два прекрошоци и седум во Неготино.

Се апелира до сите граѓани да ги почитуваат воведените мерки донесени од Министерство за здравство, со цел да се спречи ширењето на корона вирусот.

Стефани Манева

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

web baner kozuvcanka 300x250 Duma

 
   
   
   
   

Најново