Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Македонскиот репрезентативец во кајак на диви води Љубомир Спасиќ и член на Кајак Кану Клубот Арка-Борец настапи на последните две кола од Европските купови кој се одржаа во Р Чешка.

Спасиќ пред последните и финални натпревари во Чешка во текот на оваа година настапи и на прво и второ коло од Европските купови каде што блескаше со своите резултати.

Во првото коло од Европскиот куп тој го освои сребрениот медал додека на вториот Европски куп се пласираше во А-финалето и го освои 9-то место и со овие два натпреваи успеа да се најде на 2-то место во Европа на Рангот од Европските купови.

Со настапот во Чешка на финалните два натпревари од Европските купови Љубомир Спасиќ успешно ги заокружи со постигнување на одлични резултати.

По настапот на третото коло од Европскиот куп по првото возење се пласираше на 23то место што го одведе во Б-финале каде што заврши како 13-то пласиран од 64 натпреварувачи.

Додека на финалето од Европските купови Љубомир Спасиќ го подобри својот пласман,тој во своето прво возење се пласираше на 21-то место со што успеа да се најде во Б-Финалето каде што заврши на 10-то место од 45 натпреварувачи.

Со овие настапи Љубомир Спасиќ ја потврди три годишната доминација во Европа и успеа да се најде повторно како и во 2016 година помеѓу првите пет натпреварувачи на конечната Европска ранг листа.

Спасиќ се подготвува и за настапот на својот последен натпревар за оваа сезона надвор од рамките на нашата држава Светското првенство во Франција кое ќе се одржи на крајот на септември./У.Ј

 

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

 

Најново

 
   
   
   
   

rontis

 

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик ќе се смета за предност
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  infomk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 30/11/2018 година .

 

rontis

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:

Mагационер

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство
  • Познавање на англиски јазик, Возачка дозвола „В“ - категорија

  и поседување на сертификат за управување со виљушкар ќе се смета за предност

  • Вработувањето е на определено време, со можност за трансформација на неопределено време.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  infomk@rontis.com  или на адреса:                              ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Магационер, најдоцна до 30/11/2018 година.

 

rontis

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија – Велес

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/11/2018 година.