Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Регулаторната комисија за енергетика денеска одлучи малопродажните цени на бензините од полноќ да се зголемат за три денари, а на дизелот за 2,5 денари.

Од полноќ, литар ЕУРОСУПЕР БС 95 ќе се продава за 58 денари, а ЕУРОСУПЕР БС 98 за 60 денари за литар.

ЕУРОДИЗЕЛОТ поскапува за 2,5 денари по литар и ќе се точи за 43,5 денари.

Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се зголемува за 1,024 ден/кг и со тоа цената на М-1 НС изнесува 15,697 денари за еден килограм.

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

 

Duma Banner

ezgif.com video to gif1

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Почитувани,

Општина Велес ја известува јавноста дека Градскиот пазар во Велес наместо во вообичаените пазарни денови, отворен е за работа секој ден, од понеделник до недела, од 07:00 до 14:00 часот.

Претходно донесените мерки за Градскиот пазар сè уште се на сила.

Малиот пазар во Нова населба останува затворен за работа, затоа што сè уште не се создадени услови за негово повторно отворање.

Општина Велес упатува апел до сите жители на општината за почитување и придржување кон мерките за превенција и заштита од ширење на Ковид-19 (коронавирус).

Јавното здравје е заедничка одговорност.

Со почит,

Општина Велес

 
   
   
   
   

Најново