Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

prvsneg fin

На планините од утринава има снег. Најмногу снег наврна во Маврови Анови каде снежната покривка изнесува 11 сантиметри, додека во Берово осум сантиметри и на Попова Шапка шест сантиметри.

Снег има и во Пожаране девет сантиметри, во Крива Паланка, Лазарополе и Штип три сантиметри, во Тетово и Крушево два сантиметри и во Битола еден сантиметар.

Снег нема само на крајниот југозапад и крајниот југоисток од државата.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново