Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

zemjotres2 fin

По силниот земјотрес од 6,3 степни според рихтеровата скала, утрово се регистрирани десетици посилни потреси.

Во 7:08 е регистриран нов потрес со јачина од 5,4 степени, а пред тоа и неколку други со јачина од околу 5 степени според Рихтер.

Последниот земјотрес утрово од тоа епицентрално подрачје бил во 8:27 минути со јачина од 4,6 степени според рихтеровата скала.

zemjotres2 fin

Медиумите од Албанија јавуваат за големи материјални штети, загинати и повредени лица.

Поврзани вести

E baner

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново