KarmenKolumbija fin

10.04.2021

Кармен Хернандез, на возраст од 104 години, е бабата од Колумбија што по втор пат го победи коронавирусот. Кармен првпат се заразила со ковид-19 во јуни 2020 година и се лекувала во домот за стари лица во Сан Хозе, каде живее 25 години.

design home

06.04.2021

Каде и да одиме, дома ни е најубаво. За да вистински уживате во вашиот дом, послушајте ги овие совети и дознајте кои грешки најчесто се прават при уредување на домот.

benefits of waking early

05.04.2021

часа, како за викендите. Ако го мразите станувањето рано обидете се да го засакате бидејќи се покажало дека тоа има позитивно влијание врз целокупното функционирање. Дури и ако не сте утрински тип, тоа може да се смени. Ќе ви образложиме зошто никогаш повеќе не треба неколкупати да го исклучувате алармот наутро пред да станете. Утрата можат да бидат продуктивни и магични ако научите да уживате во нив!

louvre paris

01.04.2021

Францускиот музеј Лувр не само што е место на кое се наоѓаат некои од најпознатите слики на сите времиња, туку е и најпосетениот музеј во светот.

ciobulletin paypal to allow trading cryptocurrencies in the us

31.03.2021

Платформата за плаќање преку Интернет, PayPal, во вторникот лансираше нова опција во САД, плаќањата во криптовалути, наречена „Checkout with Cripto“ (CWC). Со проширување на можноста за купување, чување и продавање на криптовалути, PayPal автоматски ќе им понуди на корисниците можност да плаќаат за стоки и услуги со дигитални пари без дополнителни такси за трансакција.

pismo do lugjeto koi ja podarile svojata ljubov

30.03.2021

Сигмунд Фројд ја објаснува клучната разлика помеѓу силните и слабите луѓе:

 

 

SEMM baner MK

web baner kozuvcanka 300x250 Duma

 
   
   
   
   

Најново