Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ljubovenhoroskop fin

Овен
Ако сте во врска:
Самиот почеток на декември ќе внесе повеќе страст во вашите односи со саканата личност. Тоа ќе ве мотивира да се посветите на поквалитетни активности кои ја стабилизираат емотивната врска.

Средината на декември може сепак да ви донесе заладување на односите, па да се насочите кон рутината и практичните активности. Третата декада ќе биде во знакот на малите недоразбирања. Потрудете се повеќе време да поминете со партнерот надвор од дома.

Ако сте слободни:
Декември е погоден за заљубување и влегување во емотивна врска. Ќе ве привлече личност која е полна со енергија, страствена и по малку таинствена. На почетокот ќе ја идеализирате личноста, но за среќа нема да се разочарате, бидејќи ќе ви ги исполни очекувањата. Многу брзо ќе се впуштите во интимни односи.
По малку може да ви пречи слободниот став и однесување на новиот партнер. Сепак, празниците ќе ги поминете во негово присуство, заедно со пријателите.

Бик
Ако сте во врска:
Почетокот на декември ќе ви ги разгори малку заборавените страсти со партнерот и ќе ви донесе шанси за повеќе заеднички активности.
Во втората половина од месецот искористете ја поддршката која партнерот ќе ви ја пружа и кажете ѝ да на секоја шанса за патување. Ве очекува убав заеднички период во кој треба да се трудите што почесто да сте неразделни. Исполнувањето на желбите на другата страна ќе ви донесат хармонија.

Ако сте слободни:
Ќе ви се пружи шанса да запознаете лице кое ќе ве воодушеви со своите идеи и различниот поглед на животот, а големи се шансите тоа да биде лице од друга земја. Ќе се запознаете на патување или во посета на вашата земја.
Односот ќе се развие со лежерен разговор, низ кој ќе откриете дека имате многу заеднички интереси. Следуваат многубројни заеднички излегувања и впуштање во интимни односи. Крајот на декември ќе ви донесе шанса за нова врска.

Близнаци
Ако сте во врска:
Почетокот на декември е добар период посериозно да се посветите на потребите на партнерот. На прво место ставете го подобрувањето на заедничките финансии. Разгледајте повеќе опции како заеднички да ги подобрите условите за живот и да ги остварите плановите.
Средината на декември ќе ви донесе сериозен новитет. Повеќе време ќе поминувате во пар, а кон крајот на месецот односот ќе заблеска, па може да се решите на посериозен чекор. Ќе ви одговараат кратки патувања кои ќе ви ја зајакнат интимноста.

Ако сте слободни:
Првата декада на месецот ви носи многу возбуда и забава. На еден собир ќе запознаете лице кое е полно со енергија и кое со физичкиот изглед комплетно ќе ве привлече.
Набрзо ќе почнете да излегувате заедно, но ќе сфатите и дека желбата за престој во природа и спорт ви е заедничка. Веќе во втората половина од месецот ќе станете официјален пар. Бидете трпеливи и полни со разбирање.

Рак
Ако сте во врска:
Почетокот на новиот месец ќе ви донесе многу шанси за исполнување на плановите кои ги имате со партнерот. Најмногу посветете се на решавање на практични проблеми во вашата врска. Партнерот ќе биде полн со оптимизмот, па доволно е да го следите во чекор.
Стабилноста ќе се зголеми и кон средината на декември, а втората половина од месецот ќе биде идеален за дружби во поголеми групи, со пријатели, семејства и колеги. Тоа ќе ви донесе динамика во врската.

Ако сте слободни:
Декември ќе ви донесе многу случувања на поле љубов, но самите треба да решите дали сте подготвени за да влезете во емотивна врска која ќе биде складна, стабилна и долгорочна.
Ќе запознаете повеќе личности кои ќе ви се допаднат и неколку кои ќе решат да ви пријдат. Важно е да не брзате и да одберете трезвено. Најдобро ќе ви одат разговорите со некоја мирна, стабилна и амбициозна личност.

Лав
Ако сте во врска:
Почетокот на месецот може да ви донесе мало емотивно заладување во односите и посветување на посекојдневни обврски. За среќа, ќе исполните една заедничка цел и ќе ги подобрите финансиите со партнерот.
Кон 20-ти декември ќе добиете креативни идеи како може да ја подобрите близината на врската. Поминувајте повеќе квалитетно време сами. Покажете иницијатива и покажувајте емоции, доколку не сакате партнерот да се пожали дека го запоставувате.

Ако сте слободни:
Ќе се заинтересирате за наоѓање на складна личност со која ќе влезете во сериозна врска. Ве очекува познанство со практична личност, амбициозна, но по малку конзервативна во размислувањата.
Ќе ви делува привлечно и ќе почнете да се гледате и подобро да се запознавате. Ќе бидете изненадени кога ќе сфатите дека всушност личноста е полна со идеи, со слободни мисли и ви пружа голема поддршка и можности за нови искуства. Крајот на декември ќе биде во знакот на нова љубовна врска.

Девица
Ако сте во врска:
Првиот дел од месец декември може да биде во знакот на нејаснотии и недоразбирања во врската. Најмногу несогласувања ќе имате околу распределбата на обврските или семејните односи. Отворете го умот за креативни решенија за да си ја олесните ситуацијата.
Во втората половина од месецот, добро би било да ја изненадите саканата личност со кратко патување. Кон крајот на декември заедничките цели ќе бидат остварени, што ќе ви донесе радост и убави заеднички моменти. Ве очекуваат и подлабоки разговори.

Ако сте слободни:
Декември ќе биде поволен за влегување во емотивна врска која ќе трае долго. Но, личноста ќе ја пронајдете само ако често излегувате и се дружите со нови луѓе.
Најмногу внимание ќе ви привлече личноста која ќе се истакне со својата интелигенција и снаодливост, па ќе бидете пријатно изненадени што она што ќе ви го кажува и ќе го исполнува. Многу брзо ќе станете блиски и интимни.

Вага
Ако сте во врска:
Во првата декада на декември ќе имате шанса да ги подобрите семејните односи со родителите на партнерот, што и двајцата ќе ве направи посреќни. Важно е да покажете поголема иницијатива и да испланирате заеднички активности.
Втората половина од месецот ќе ве стави во празнично расположение, па ќе владее хармонија. Организирајте заеднички забави, поминувајте повеќе време дома, приредете си изненадувања. Овој период е добар да ги затоплите заладените односи и да излезете до рутината.

Ако сте слободни:
Ќе чувствувате потреба да се повлечете и да поминете повеќе време сами со себе, правејќи активности кои ве исполнуваат. Повремено ќе се дружите со пријателите и токму во едно од ретките излегувања ќе запознаете лице кое без срам ќе ви пристапи.
Прифатете ја помошта која новиот познаник ќе ви ја понуди и не бидете затворени. Набрзо ќе почнете да излегувате и да разговарате пријателски, но за среќа ќе сфатите дека сакате нешто повеќе. Крајот на декември ќе ви донесе врска која ќе изобилува со искрени емоции и отворена комуникација.

Скорпија
Ако сте во врска:
Почетокот на декември ќе ви донесе будење на заспаните страсти во односите со саканата личност и тоа ќе ве мотивира да продолжите заедно, иако можеби размислувавте за разделба. Ќе имате добро чувство дека се движите во права насока. Отворено комуницирајте.
Комуникацијата посебно ќе се подобри во втората половина од месецот, кога треба да се посветите на заедничките цели. Малите тензии кои ќе ви ги донесе последната декада од месецот ќе бидат базирани на празниците и празничните собири. Обидете се да разговарате смирено.

Ако сте слободни:
Ќе бидете полни со позитивна енергија и ќе одите на нови места, ќе запознавате нови лица и ќе забележите повеќе личности кои ќе ви го привлечат вниманието. Врските за една ноќ ќе ви бидат исклучително забавни и примамливи.
Сепак, втората половина од декември ќе ви донесе постабилно познанство со комуникативна личност. Ќе почнете да се гледате и да излегувате, но по едно недоразбирање сепак ќе сфатите дека е попаметно да не се врзувате. Поврзаноста ќе биде исклучиво физичка.

Стрелец
Ако сте во врска:
Почетокот на декември ќе ве мотивира да внесете поквалитетни промени во односот со саканата личност. Ќе поминувате многу време заедно, на обострано задоволство.
Третата декада од месецот може да ви донесе мала неискреност меѓу вас и саканата личност, како и несогласувања во врска со тоа каде и како ќе ги поминете празниците. Ќе успеете да се договорите дури кон крајот на месецот, но само ако вие имате поголемо разбирање.

Ако сте слободни:
Чувствувате потреба да се повлечете, бидејќи сте разочарани од тоа што не успевате да пронајдете личност која доволно ќе ве привлече за да се согласите на нешто долгорочно.
Ќе добиете покана од лице кое го знаете одамна и тоа за заеднички проект. Ќе се согласите бидејќи вниманието од личноста ќе ви одговара. Ќе се гледате почесто поради работата, но сепак нема лесно да ја предадете вашата доверба.

Јарец
Ако сте во врска:
Во првата половина од месецот треба да вложите повеќе време и внимание во емотивната врска. Водете пријатни разговори, зајакнете го меѓусебното разбирање и планирајте нови цели. Зборувајте за местата кои сакате заеднички да ги посетите.
Втората половина од месецот ќе биде во знакот на прославите. Можни се мали несогласувања околу дочекот на Нова година и семејните ручеци, но балансот е единствено решение. Не ја жртвувајте љубовта заради неколку собири.

Ако сте слободни:
Во декември ќе се трудите да изгледате секогаш беспрекорно, со што ќе го привлечете вниманието на потенцијални партнери. Имате високи критериуми, но кон средината на месецот ќе се запознаете со лице кое нема да се вклопува во стандардите, а сепак позитивно ќе ве изненади.
Страстите нема да ви недостасуваат во текот на овој месец, само треба да внимавате да не се впуштате во повеќе интимни врски истовремено.

Водолија
Ако сте во врска:
Месецот ќе започне со нејаснотии и недоразбирања, што ќе ја зголеми недовербата. Може да дојде до заладување на односите и секој разговор ќе биде отежнат. Со мало трпение и многу добра волја, оваа ситуација ќе ја средите до средината на декември.
Во третата декада ќе настанат квалитетни промени во љубовните врски со саканата личност и ќе си ја вратите близината. Не размислувајте за разделба. Повеќе време посветете им на празничните активности во пар.

Ако сте слободни:
Потребни ви се повеќе излегувања и дружења, бидејќи веќе подолго време сте затворени во себе, како последица на минатите љубовни разочарувања. Ќе ви се пружи шанса да започнете тајна врска со привлечна личност, но брзо ќе се предомислите и ќе прекинете контакт.
Средината на месецот ќе ви донесе почеток на необврзна врска, со личност која ќе ја запознаете преку заеднички пријател. Ќе ве освои со шармот и исполнувањето на вашите желби. Не се плашете кон крајот на месецот да се согласите и на нешто посериозно.

Риби
Ако сте во врска:
До 9-ти декември ќе остварите сериозни разговори за заедничките љубовни планови, во што одлично ќе се сложувате со партнерот. Така ќе ја подобрите и комуникацијата и близината.
Втората половина ќе имате доста време за квалитетни активности, но не смее да се затворите дома, во самотија, бидејќи рутината може да ви ја разниша стабилноста. Работете на заедничките цели. Ако имате шанса, отпатувајте далеку за празниците.

Ако сте слободни:
Ќе добиете позитивна мотивација и голема енергија од лице кое ќе го запознаете на почетокот на месецот. Оптимизмот ви е во пораст, па често ќе се забавувате и ќе излегувате на нови места. Разменувајте идеи со новите познаници.
Средината на декември ќе ви донесе емотивно стабилна личност која ќе ви се поклопи во размислувањата и ќе се појават обострани емоции. Влезете во врска, но не брзајте со запознавање на потенцијалниот партнер со семејството за време на празниците.

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново