Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

bolid fin

Тимот на Мекларен го претстави новиот автомобил „MЦЛ35“ на церемонијата во својот Центар за технологија. Автомобилот е сè уште во портокалова, со некои сини украси, но за прв пат има мат финиш.

На тоа се потпираат и Ред Бул, Мерцедес и Ферари, бидејќи покрај добриот изглед, оваа опција ја олеснува шасијата за неколку стотини грама.

– Ми се допаѓа многу. Новиот мат дава финиш на целата работа што е поставена во овој автомобил и изгледа одлично, рече пилотот на тимот, Карлос Сајнз.

Ландо Норис, неговиот тимски колега се пошегува: „Јас сум дизајнерот!“

Шефот на тимот, Андреас Зеидел изјави дека автомобилот за прв пат бил претставен пред луѓето од целиот тим синоќа во знак на благодарност за сработеното.

– Денес е следниот чекор во нашето патување. Сепак, не треба да се занесуваме затоа што сезоната ќе биде тешка, изјави Зеидел.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 25/02/2020 година .

 
   
   
   
   

Најново