Списокот на нови трендови оваа сезона се нижат секојдневно и ни се чини дека ги има повеќе од било кога. Бои: пастелни, пепел-сиви, сиви со виолетови тонови или темно зелени, златно розе, бакарна и темно црвена.

Техники: strobing, ombre или flamboyage.

Кога модните куќи од типот на Miu Miu и Zara па се до Steve Madden лансираат нов модел на чевли, јасно е дека пред нас се појавува нов тренд. Како и до сега, август е месец кога се прикажуваат новите верзии на класичните балетанки кои ќе ги носиме во наредната сезона.

Долгите фустани се за сите, без разлика дали сте висока или ниска. Можете да ги носите на најразлични начини, секој ден и верувајте успешно ќе ги привлечете погледите. Денес ви нудиме неколку идеи како да го комбинирате макси фустанот…

Комбинезоните се навистина совршени, бидејќи тие се лесни за комбинирање и постојат милион верзии за во текот на целата година – три-четврти, со широки ногавици, со исечоци и слично.

Многу експерти се согласуваат дека здравите нокти се одраз на здравствената состојба во која се наоѓа телото. Затоа, доколку сте забележале некакви промени на нив, тоа укажува дека имате недостаток на некои витамини. Листата подолу ќе ви помогне да дознаете што му е потребно на вашиот организам, кои производи треба да ги вметнете во исхраната, за вашите нокти да станат повторно здрави и цврсти.

Во лето, особено за на плажа, избегнувајте ги материјалите како вискозата кои ја зголемуваат температурата. Ви помагаме со предлози за ткаенини од кои можат да бидат изработени парчињата гардероба што треба да ги носите во лето и кои не поттикнуваат потење. Еве што е идеално за лето:

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

О Г Л А С

                        за избор на 20 судии-поротници во Основен суд Велес

  1. Кандидатот за судија - поротник потребно е да ги исполнува следните услови:
  1. да е полнолетен државјанин на Република Северна Македонија
  2. да има завршено најмалку средно образование
  3. активно да го владее македонскиот јазик
  4. да ужива углед за вршење на функцијата судија-поротник
  5. да не е постар од 60 години.

            II.За судија-поротник не може да биде избрано лице кое со судијата или судијата-поротник во истиот суд е во сродство во права линија или во странична линија до трет степен или е негов брачен другар, ниту лице кое со член на Судски совет на РСМ е во сродство во права линија или во странична линија до трет степен или е негов брачен другар.

            III.Заинтересираните кандидати потребно е да поднесат пријави и документи и тоа:

            -Диплома за завршено образование (оригинал или заверена на нотар),

            -Уверение за државјанство,

      -Потврда од казнена евиденција (издадена од суд според местото на раѓање).

            IV.Пријавата со потребните документи да се достават до Основен суд Велес (на приемна писарница или преку пошта со препорачана пратка) на адреса ул.„8-ми Септември“ бр.53, во рок од 15 дена од објавувањето на огласот.

                                                                                                   ОСНОВЕН СУД ВЕЛЕС

 
   
   
   
   

Најново