Бошков – Коки: Шест нови афоризми за многу насмевки на овој празничен ден Св. Никола

Објавено на 18 декември, 2021 во 15:40

Нека овој прекрасен празничен ден биде исполнет со многу насмевки и љубов. Вечна слава Св.Никола и Вечно име на сите читатели на Дума.мк. Уживајте:

-Сопругата на мојот сосед не се лути затоа што тој постојано се враќа дома пијан, туку што не се враќа дома кога е трезен.

-За да не му биде тешко во бракот, тој се определи за лесна жена.

-Тој е добар енигматичар, но во бракот други му ги решаваат проблемите.

-Некој спортистки се најсреќни кога ќе успеат да го пиложат тестот…на гинеколошкиот преглед.

-Со шефот најпосле го изнајдовме нашиот заеднички јазик: оној на секретарката.

-Добрите автомобилисти почесто ја менуваат гумата во креветот, отколку на патот.

Афористичар

Никола Бошков – Коки

Тимот на Дума.мк : „Вечна слава и Вечно име Никола -Коки, биди ни жив, здрав и уште долги години да ги прославуваш во кругот на семејството и пријателите. За многу години!“

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.