Граѓански фото објектив – Спомен костурница Велес

Објавено на 20 ноември, 2023 во 08:49

„Низ годините Костурницата со својата необична архитектура е фотографирана од многу фотографи, било да се професионалци или аматери. Освен необичната архитектура јас ја фотографирам зашто секоја фотографија ми буди посебно чувство на гордост, неизбожно при посетата на овој историски споменик,“ напиша велешанецот Атанас Крлевски како автор на фотографиите.

Му благодариме на Крлевски и во исто време ги покануваме граѓаните од Свети Николе, Велес, Чашка, Градско, Росоман, Кавадарци, Неготино и Демир Капија да станат наши граѓански соработници.

Да ги овековечиме убавините на вашите градови и на Македонија!

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.