Роденденски афористички поздрав од велешкиот афористичар Коки 🎂

Објавено на 14 ноември, 2022 во 09:54

Тимот на Дума.мк му го честита роденденот на Коки и му посакува да биде жив, здрав и уште многу години да буди насмевки кај нас и нашите читатели со своите напишани афоризми. 🥳 Исто така, Коки оваа недела доби роденденска честитка и од својата сопруга којашто посака соработката со нашиот портал да му продолжи и понатаму. ❤️

НАЈСРЕЌЕН РОДЕНДЕН КОКИ! 🎂

Во продолжение новите шест афоризми, уживајте: 😄

-ТВ е прозорец кон светот, но останува нејасно зошто едни исти политичари постојано се наоѓаат на прозорецот.

-Убавите секретарки се како безвременските епски песни: се пренесуваат од колено на колено.

-Импотентните луѓе се во поголема предност од ќелавите, помалку се забележуваат.

-Со некои жени воопшто не е можен орален секс,  кога ниту една минута не можат да молчат.

-Кога пиеше-го нарекуваа ноторен пијаница, кога љубеше-многумина говореа дека е ненаситен еротоман, кога почина: за него сите велеа дека тој знаеше како треба да се живее животот.

-Ако на љубовната средба резултатот е 0:0 значи дека никој не освоил бод.

Афористичар

Никола Бошков – Коки

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.