Четири улици и една населба во Велес, без вода, поради неопходни активности на ЈКП „Дервен“

Објавено на 17 јануари, 2022 во 13:26

Поради неопходни работни активности на водоводна линија, работни активности на водоводна инсталација и дефект, четири улици и населба Керамидна во Велес од утрово се без вода, соопштија преку својот фејсбук профил од Јавно комунално претпријатие „Дервен“.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.