Директно на Дума.мк попладнево во 18:00 часот – „Тивка аукција на дела“ изработени од децата на ОУЈДГ „Димче Мирчев“

Објавено на 27 декември, 2021 во 15:04

Попладнево во Ликовен салон во Велес ќе се одржи Тивка аукција на делата што ги создадоа  најмладите велешани кои учествуваа на работилница „Инклузивна уметност со радост“ во рамките на иницијативата „Сончогледи кон сонцето“ за видлива и невидлива попреченост.

Нивните 62 дела ќе бидат ставени на продажба. Посетителите во времетраење од еден час ќе можат да купат дело коешто ќе го краси нивниот дом, просторот во него за најмилите или пак работниот простор.

Попладнево со почеток во 18 часот проследете го директниот пренос на Тивката аукција преку Дума.мк.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.