Исчезнати две малолетни деца од Велес

Објавено на 29 ноември, 2021 во 10:57

Во Полициска станица Велес, на 28 ноември, во раните утрински часови, триесет и девет годишниот С.Б од Велес пријавил дека на 27 ноември, годинава, околу 19:30 часот од неговата семејна куќа се оддалечиле неговите две малолетни деца и се уште не се вратени дома.

Од Сектор за внатрешни работи Велес информираат дека се работи на пронаоѓање на децата.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.