Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

IMG 0fa6c22973b3cc33e86e826a0140a84d VВработените во Основен суд Кавадарци самоиницијативно се организираа и започнаа активност за реновирање на внатрешноста на судската зграда – информираше денеска претседателот на судот д-р Лазар Нанев.

Се врши целосно реновирање на холовите во зградата, со молеро фарбарски работи, се поставуваат нови врати, а исто така се поставува и нова инсталација која ќе овозможи дигитализација во работењето на судот, со воведување на информатичката технологија во секоја канцеларија.

Од вторник во кавадаречкиот суд се започнува со редовни судења.

А.Д

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново