Петмина штипјани се тепале во неготинско Курија

Објавено на 24 септември, 2021 во 10:17

Во село Курија, неготинско, по кратка расправија на настанала физичка пресметка помеѓу дваесет и седум годишниот С.Н од една страна и М.А.(33), А.Д.(20), Џ.А.(58) и С.Д.(19) од друга страна сите од Штип. Тепачката се случила на 23 септември, четврток, околу 18:30 часот. Од сектор за внатрешни работи Велес информираат дека по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Исто така, во текот на последното деноноќие, за непочитување на Уредбата за носење на лична заштита, евидентирани се девет лица од кои осум во Велес и еден во Неготино. Против нив поднесен е соодветен поднесок.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.