Полицијата казни 16 возачи коишто не пропуштале пешаци на територија на СВР Велес

Објавено на 28 јануари, 2022 во 09:48

Полициски службеници на Сектор за внатрешни работи Велес, во текот на вчерашниот ден, за три часа презеле вкупно 16 мерки против возачи кои не давале предност, односно првенство на пешаци.

– Во рамките на овие активности биле откриени и санкционирани и 11 други видови сообраќајни прекршоци, кои биле заокружени со соодветни поднесоци, стои во соопштението на Министерство за внатрешни работи.

Сектор за внатрешни работи Велес и во наредниот период ќе продолжи со вакви активности. Се апелира до сите учесници во сообраќајот секогаш да ги пропуштаат пешаците и да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.