Пожар во објект на приватна фирма во Кавадарци

Објавено на 14 декември, 2021 во 15:44

Во објект на приватна фирма во Кавадарци, на улица „Шишка“, неколку часа по полноќ, настанал пожар којшто бил изгаснат од екипа на Територијална противпожарна единица во Кавадарци и нема повредени лица.

-Пожарот избувнал три часа и 25 минути по полноќ и истиот бил пријавен во ОВР Кавадарци, соопшти портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

На местото на настанот бил извршен увид.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.