Приведен велешанец на наплатна станица „Сопот“, пронајдена дрога (видео)

Објавено на 15 септември, 2022 во 10:06

Околу еден килограм марихуана била пронајдена во патничко возило „фиат пунто“ со велешки регистарски ознаки коешто го управувал триесет и осум годишниот С.Д од Велес. Полициски службеници од Сектор за внатрешни работи Велес, вчера, во 16:30 часот на наплатна станица „Сопот“, на автопат „Пријателство“, го запрале автомобилот и извршиле преглед.

Од Министерство за внатрешни работи соопштија дека велешанецот бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.