Пронајдена дрога кај швеѓанец со престој во Кавадарци

Објавено на 27 февруари, 2023 во 12:10

Одделение за внатрешни работи Кавадарци поднесена е кривична пријава против четириесет и три годишниот М.А од Кавадарци и тринаесет години помладиот В.М од Шведска со престој во Кавадарци.

– На 14.03.2022, при претрес во домот на второпријавената, во кој бил затекнат првопријавениот, полициски службеници пронашле и одзеле марихуана, хероин и мешавина од кофеин, парацетамол и хероин, соопштија од Сектор за внатрешни работи Велес.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.