Санкционирани два угостителски објекти во Велес за пуштена гласна музика

Објавено на 3 септември, 2021 во 14:46

Во текот на месец август, годинава, Полициска станица Велес поднесен четири прекршочни пријави за нарушување на јавниот ред и мир со пуштање на гласна музика.

– Две од пријавите се за угостителски објекти во градот, а две за физички лица, сопственици на викенд куќи на езерото „Младост“, соопшти портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Исто така, во текот на вчерашниот ден, 2 септември, околу 17:30 часот било пријавено дека во спортска сала на средно училиште во Велес, педесет и четири годишниот Х.Љ по кратка вербална расправија, бил физички нападнат од 10 години постариот П.П.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.