Србин приведен во Велес, со остар предмет му се заканил на велешанец

Објавено на 13 декември, 2022 во 14:29

Од Сектор за внатрешни работи Велес соопштија дека полициски службеници го лишеле од слобода дваесет и осум годишниот Ф.Т од Република Србија, со престој во Велес. Тој на улица „8-ми септември“ со остар предмет му се заканил на Т.К (41) од Велес.

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.