Тепачка во угостителски објект во Велес

Објавено на 13 декември, 2021 во 11:20

Во Полициска станица Велес, триесет и шест годишниот Д.Ѓ од Велес пријавил дека на 12 декември, недела, околу 09:30 часот во велешки угостителски објект бил физички нападнат од пет години помладиот Р.А.

Од Сектор за внатрешни работи Велес информираат дека по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.