СВР Велес: Една тепачка и 30 лица што не носеле маска

Објавено на 1 април, 2021 во 13:05

eshtrthtr 234695 1

01.04.2021

Во Сектор за внатрешни работи Велес, вчера, околу 19:00 часот било пријавено дека на улица „Киро Пракицов“ во Велес, настанала физичка пресметка помеѓу М.А. (25) од Прилеп од едната страна и Д.Т(37) од Велес и Д.Б.(43) од Прилеп, од другата страна. По целосно документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Исто така, за непочитување на Уредбата за носење на лична заштита евидентирани се вкупно 30 лица од кои 15 во Велес, 11 во Кавадарци и четири во Неготино.

Во последното деноноќие велешани ја почитувале забраната за движење за време на полициски час.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.