Неделна програма во ,,Киноверзум” во Велес

Објавено на 9 февруари, 2023 во 12:53

Вечерва од 19:00 часот, Велешани ќе имаат можност премиерно да го гледаат филмот ,,Magic Mike’s Last Dance”.

Во Киноверзум, од денес па се до нареден четврток ќе можат да се гледаат и следниве филмски проекции:

09.02 – ,,Маgic Mike’s Last Dance” од 19:00 часот и ,,Вавилон” од 21:30 часот;

10.02 – ,,Magic Mike’s Last Dance” од 19:00 часот и ,,Тропање на колибата” oд 21:30 часот;

11.02 – ,,Мачорот во чизми: последна желба” од 12:00 часот, ,,Daisy Quokka: World’s Scariest Animal” oд 14:00 часот, ,,Астерикс и Обелико: Средното кралство” oд 16:00 часот, ,,Маgic Mike’s Last Dance” од 19:00 часот и ,,Вавилон” од 21:30 часот;

12.02 – ,,Мачорот во чизми: последна желба” од 12:00 часот, ,,Daisy Quokka: World’s Scariest Animal”oд 14:00 часот, ,, Најдобриот роденден досега” oд 16:00 часот, ,,Вавилон” од 18:00 часот, и ,,Човекот по име Ото” од 21:40 часот;

13.02 – ,,Астерикс и Обелико: Средното кралство” од 18:00 часот и ,,Се во исто време” oд 20:30 часот;

14.02 – ,,Маgic Mike’s Last Dance” од 19:00 часот и ,,Вавилон” од 21:30 часот;

15.02 – ,,Астерикс и Обелико: Средното кралство” од 18:00 часот и ,,Тропање на колибата” од 20:30 часот;

Инаку, поради технички проблеми премиерата за ,,Титаник” за денот на вљубените нема да се прикажи ни во Велес ниту во Свети Николе.

Од Киноверзум соопштија дека се работи за решавање на проблемот, со цел филмот да се прикаже во иднина.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.