Нема нови, минимален број на болнички ковид пациенти во Велес

Објавено на 11 јуни, 2021 во 15:37
Општа болница Велес

Во Општа болница Велес вкупно се хоспитализирани шест ковид пациенти, од нив еден е потврден позитивен и пет се со негативен тест но задржани на болничко лекување.

На кислородна поддршка се тројца пациенти, соопшти потпаролката Д-р Елеонора Јованова.

Во текот на денот испишан е еден пациент како оздравен со еден негативен тест.

Од болничките пациенти на Инфективно одделение се лекуваат двајца пациенти и на Интерно одделение четворица пациенти.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.