Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

7.04.2020

bojagjiev fin

Директорот на ЈЗУ Општа болница Велес, д-р Божидар Бојаџиев денеска им упати честитка на колегите вработени во ЈЗУ Општа болница Велес по повод светскиот ден на здравјето. Во неа тој на вработените им честита на храброста и ги поттикнува да истраат во битката со коронавирусот.

„Во ова време на невреме, кога сето внимание е насочено кон борбата со пандемијата со ковит 19 и кога 7 ми април ,светскиот ден на здравјето минува во сенка на оваа битка на сите здравствени работници и останат помошен персонал сакам да им изразам најдлабока почит и благодарност за несебичното себевложување во носењето на главниот товар во борбата со пандемијата .
Верувам во вашата стручност ,пожртвуваност и храброст и истовремено апелирам ,максимално да ги почитувате пропишаните протоколи кои ги има од самиот почеток на пандемијата,чувајте се, штитете се во и надвор од работните места, затоа што вашата улога, вашето здравје е од примарно значење во овој момент во државата,“ напиша д-р Бојаџиев.

Во време на епидемија на коронавирусот денот на здравјето не се одбележува со дополнителни настани освен работно./У.Ј

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

 

Duma Banner

ezgif.com video to gif1

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Почитувани,

Општина Велес ја известува јавноста дека Градскиот пазар во Велес наместо во вообичаените пазарни денови, отворен е за работа секој ден, од понеделник до недела, од 07:00 до 14:00 часот.

Претходно донесените мерки за Градскиот пазар сè уште се на сила.

Малиот пазар во Нова населба останува затворен за работа, затоа што сè уште не се создадени услови за негово повторно отворање.

Општина Велес упатува апел до сите жители на општината за почитување и придржување кон мерките за превенција и заштита од ширење на Ковид-19 (коронавирус).

Јавното здравје е заедничка одговорност.

Со почит,

Општина Велес

 
   
   
   
   

Најново