Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

svrveles noemvri

1.12.2020 

Вчера вечер, 30 ноември, во 19.50 часот во СВР Велес К.П.(25) од Велес пријавила дека, ден претходно во нивната семејна куќа била физички нападната од најзиниот невенчан сопруг Д.А.(42).

Тепањето се случило околу 18:50 часот кога од ќотекот се здобила со видливи телесни повреди.

-По целосно документирање на случајот ке биде поднесена соодветна пријава, рече Верољуб Додевски портпарол на СВР Велес.

Секторот за внатрешни работи Велес во изминатите 24 часа за непочитување на Уредбата за носење на лична заштита евидентирана вкупно се 48 лица во трите градови Велес, Кавадарци и Негортино.

Во Велес се евидентирани 23 граѓани без маски, во Кавадарци 13 и во Неготино12 граѓани. Против овие лица ќе следуваат соодветни мерки, соопштија од СВР Велес.

Стоилко Андреевски

 Нова 2020

 ДЕЛТА ПРОМ 1

 2021 со честитки за Божиќ и стара Нова година

 и благосостојба во домот и успех во работата

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

NOVOGODISENBANERSINALCO

 Fokus

viber image 2020 12 24 14 00 26

viber image 2021 01 02 09 31 36

from samantha howells 1

from samantha

 Романтик

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 1

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 2

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 4

opshtina chashka

 посакува Среќна 2021 година

 Нова 2021 честит Божиќ и Стара Нова година 4

 
   
   
   
   

Најново